EKOLOJİ FUARİ'NİN YİLDİZİ 'İNCİR EVİ' »

Ekleme Tarihi: 28.04.2017 13:53:40

EKOLOJİ FUARİ'NİN YİLDİZİ 'İNCİR EVİ'

İzmir, organik ürünler ile zeytin, zeytinyağı, süt ve süt ürünlerinin buluşma noktası oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından bu yıl ilk kez "Gurme İzmir" başlığı ile organize edilen İzmir- 8. Ekoloji İzmir Fuarı, 25 il ve 3 ülkeden toplam 124 katılımcıyı ziyaretçiyle buluşturuyor. İzmir'de işlenerek piyasaya sundukları ürünlerle ülkemizi iç ve dış pazarda başarıyla temsil eden Şentaş'ın yurt içindeki satış noktası İncir Evi fuarın en dikkat çeken markası oldu.  Türkiye'nin ilk butik incir satış mağazası olarak dikkat çeken İncir Evi tamamı organik olan kuru kayısı, çam fıstığı, kuru incir gibi ürünleri ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.
 
DÜNYANIN HER YERİNE GÖNDERİLİYOR

Ekoloji Fuarı'nın bir İzmir markası olması gerektiğini belirten İncir Evi Yönetim Kurulu Üyesi Temel Aycan Şen, "Her zaman ticaret ve ekonominin İstanbul'da toplanmasından şikayet ediyoruz. Oysa bu organik ürünlerin neredeyse tamamının yetiştiği yer Ege Bölgesi. Yıllardır organik üretimin ve bunların ihracatının merkezi bizim bölgemiz. O nedenle bu fuarı önemsiyor be emeği geçenleri kutluyoruz. İzmir'in bu fuara sahip çıkması gerekiyor. Biz de bu bilinçle ilk günden beri fuarın daimi katılımcısıyız" dedi. Şentaş olarak konvansiyonel ürünlerle çok uzun yıllardır dünya pazarlarında yer aldıklarını ve Türkiye'nin ilk organik ürün ihracatının kuru meyvelerle yapıldığını hatırlatan Şen, "İlk uygulamaları İzmir ve çevresinde yapılan organik tarım, İzmir'in önder yapısıyla öncelikle İzmir'de ardından tüm Türkiye'de ve dünya pazarlarında hakettiği yeri almalı. Organik ürünlerin çeşitliliği çok fazla, bu ürünler halkımıza tanıtılmalı ve tüketici ile buluşturulmalı. Hem sağlıklı hem de doğal bir alternatif oluşturan ürünlerimize ulaşmak isteyenler İzmir Çankaya'daki merkez mağazamızdan ya dawww.incirevi.com üzerinden bize ulaşabilirler. İzmir'in yanısıra Türkiye'nin her yerine ürünlerimizi kargo ile ulaştırabiliyoruz" diye konuştu.
 
"İNCİRİM" MARKASI DOĞUYOR

Geçmişte İncirevi'ni şubeleştirmeyi düşündüklerini ancak internet üzerinden gelen siparişlerin ve memnun kalan müşterilerimizin şehir dışı taleplerinin  yoğunluğu nedeniyle tüm enerjilerini bu alan verdiklerini dile getiren Şen, sözlerini şöyle sürdürdü; "Birçok şehirde İncirevi şubeleri açma fkrimiz vardı. Ancak hem internetin hem iletişimin hem de lojistik olanakların gelişmesi sayesinde bu planlarımızı biraz öteledik. Öte yandan yeni yarattığımız "İncirim" markamız var. İncirim markasıyla farklı şehirlerde ve sanal markette ürünlerimize ulaşılabilecek ve yine konseptimize uygun olan mağazalarda cornerlar açabileceğiz."

 

Kaynak : tarim.com.tr

Diğer Haberler