ÇİFTÇİLERE TARIM ARAÇLARININ GÜVENLİ KULLANIMI EĞİTİMİ »

Ekleme Tarihi: 28.03.2017 16:45:49

ÇİFTÇİLERE TARIM ARAÇLARININ GÜVENLİ KULLANIMI EĞİTİMİ

Sarıgöl İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Bürosu ile Sarıgöl İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlendikleri eğitimde çiftçiler, tarım araç ve aletlerinin daha güvenli nasıl kullanabilecekleri konusunda bilgilendirildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, Türkiye genelinde il ve ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerine gönderilen tebligatla, ''Güvenli tarım araç ve aletleri kullanım'' eğitimi başlatıldığını belirten Sarıgöl İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Vekili Ahmet Yıldırım, ''Sarıgöl'ün Karacaali ve Günyaka mahallelerindeki çiftçilerimize eğitim verilmeye başlandı. Üçer ay arayla belirlenen mahallelerimizde de, Sarıgöl Trafik Tescil Büro ekipleri tarafından eğitim verilecek.

Eğitimlerde traktör, ilaçlama makinasının kullanımı, traktör arkasına takılan pulluk, ızgara, sepetlik, reflektör takılması, traktör kasasına ve üzerine yolcu alınmaması konuları üzerinde duruldu" dedi.

Traktör sürücülerinin mutlaka ehliyetli olmaları ve ana yollarda gece traktörlerin ışıklarının yanar durumda olmasının önemi vurgulanan eğitimi çiftçiler memnuniyetle karşıladı. 

Kaynak : tarim.com.tr

Diğer Haberler