KONYA TARIM FUARI`NA BÜYÜK İLGİ »

Ekleme Tarihi: 27.03.2017 17:53:06

KONYA TARIM FUARI`NA BÜYÜK İLGİ

Konya Tarım Fuarı, Türkiye'nin en büyük tarım fuarı olma özelliğini devam ettiriyor. 21 Mart 2017 tarihinde açılan ve 25 Mart 2017 tarihine kadar 5 gün açık kalan fuarı 51 ülke ve Türkiye'nin 70 ilinden 304 bin 527 kişi ziyaret etti. KTO Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Odası Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlenen Konya Tarım Fuarı'nda stant açan firmaları ziyaret etti. Beraberinde Yönetim Kurulu'ndan Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karapınar ile Ramazan Erkuş, Metin Sağlam ve Mehmet Emin Gürbüz ile stantlarını tek tek gezen Başkan Öztürk firma sahiplerinden bilgi aldı.

KTO Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Tarım Fuarı'nın bu sene de yoğun bir katılımla devam ettiğini belirterek, "Türkiye'nin en büyük, Avrupa ve Asya'nın üçüncü en büyük tarım fuarını Konya'da, Uluslararası Fuar Merkezimizde düzenlemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Tamamı dolu 6 holümüze ilave olarak fuaye alanımızda açılan stantlarımızla 66 bin metrekare kapalı, 20 bin metrekare açık olmak üzere toplam 86 bin metrekare alanda yapılan fuarımıza 15 ülkeden 400 firma katıldı. Fuarımızı 60 ülkeden 304 bin 527 kişi ziyaret etti. Yurt içinden ve yurt dışından fuarımıza katılan firma temsilcilerimize ve fuarımızı ziyaret eden misafirlerimize gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ediyorum. Yoğun katılımla gerçekleşen fuarın ticaretleri açısından son derece olumlu geçtiğini söyleyen katılımcılardan böyle bir görüş almak bizleri daha da mutlu etmiştir" dedi.

"Tarım fuarının Konya ekonomisine katkısı 40 milyon TL'dir"

2017 Konya Tarım Fuarı'nda ziyaretçi sayısında bir önceki yıla göre artış olduğunu ifade eden Başkan Öztürk, "Konya'nın en fazla ziyaretçi çeken etkinliği olan Tarım Fuarı'nın Konya ekonomisine katkısı 40 milyon TL'dir. Sadece Konya değil çevre illerde dahi oteller tam doluluğa ulaşmıştır. Fuar sayesinde katılımcı firmalar ile birlikte Konya'da hizmetler sektörüne de büyük bir canlılık gelmektedir. Tarım fuarında 2021 yılı hedefimiz 500 bin ziyaretçi rakamına ulaşarak Türkiye'deki en büyük ilk üç fuar arasına girmektir. Ayrıca, 2021 yılından itibaren 6 holün tamamının dolacağı en az altı fuar yapılması amacıyla projelerimiz üzerinde de yoğun bir mesai harcıyoruz. Makine, gıda, döküm ve inşaat - gayrımenkul gibi ön plana çıkan fuarlarımızı da tarım fuarı gibi marka fuarlar haline getireceğiz. Tüm fuarlarımıza yurt içinden ve yurt dışından gelen ziyaretçiler ile yıl içinde Konya'da 1 milyon kişinin iş görüşmeleri, ticaret faaliyetleri gerçekleştirmesini hedefliyoruz. Hedeflerimizi gerçekleştirdiğimizde hem sektörlerimizin ticaret hacmini artırmış olacağız hem de Konya ekonomisine çok büyük bir katkı sağlayacağız" diye konuştu.

Kaynak : tarim.com.tr

Diğer Haberler